Poradna zdarma

Zde se můžete zeptat na cokoliv ohledně terapie nebo svého problému. Odpověď zde naleznete během 3 dnů, pokud zadáte i svou e-mailovou adresu, tak vám odpovím také e-mailem. Dotazy i odpovědi jsou veřejné - pokud máte soukromý dotaz, využijte prosím kontaktní formulář.

Přidat komentář

Přehled komentářů

 • Krize

  22.11.2018 12:45:38 | Petr

  Dobrý den, mám obrovský problém nastoupit do dopravního prostředku. A zároveň jít mezi lidi. A nevím co s tím. Děkuji za odpověď. S pozdravem Petr.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Krize

   22.11.2018 14:32:37 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, i tohle lze vyřešit - stačí najít a odblokovat příčinu. Podobný problém už jsem řešil s několika klienty a obvykle stačilo 1-2 setkání k úplnému vyřešení tohoto problému. Pokud byste se chtěl objednat, tak mě prosím kontaktujte.

   Odpovědět

 • prosim o radu

  18.11.2018 7:51:41 | jana

  Dobry den...jestli je toto okenko pro vzkaz co mi je...pak prosim o radu...nasmerovani. Vubec netusim co mi je. terapie nezabiraji...at zacnu delat cokoliv, tak skoncim, protoze se ke vsemu musim doslova nutit. Chtela jsem to zvladnout sama...investovala do kurzu a vycviku...kazde rano misto nadseni...je pro me zvlastni...cokoliv udelam jako by nemelo byt to co mam delat. uz se pridaly i zdravotni problemy...vztahy a prace...nejsem ta co by lidi zadali..a ja netusim co delam spatne. Jedina moznost me napasa uz jen podlehnout a jit na psychiatrii
  ...vsichni tvrdi jak mam mit krasny zivot s krasnymi kartami...pric si ho neuzivam? Nevim na koho se obratit. uz chvi zit a rozdavat radost a lasku...co mi tahle situace ma rict? Prej delej co te bavi...jalo bych mela odpor uz ke vsemu...prosim...co se deje se mnou? Reknete mi, ze nic...a potvrddte to at tomu muj mozek uveri. chci vztah...chvi prijem a zit! Jak poznam, ze to co delam je ono. Vzdyt jsem ve velkem nevim a ted uz mam pocit, ze sama se z nej nedostanu

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: prosim o radu

   22.11.2018 14:55:46 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, asi by bylo nejlepší začít s tím, co Vás nejvíce trápí a zatěžuje. Někdy je také nutné odstranit mnoho různých překážek, které nám brání v samotné cestě k vyřešení toho zásadního - jsou to tzv. zastřešující programy, které nám neumožňují udělat jakékoliv podstatné změny v našich životech. Po odblokování těchto zastřešujících programů jde vše mnohem lépe a snadněji. Pokud byste se chtěla objednat, tak mě prosím kontaktujte.

   Odpovědět

 • Psychospirituální krize

  5.9.2018 13:36:55 | Denisa

  Hezký den,
  prosím,pracujete i s lidmi,jež si procházejí psychospirituální krizí?

  Děkuji.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Psychospirituální krize

   5.9.2018 15:40:49 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, ano - cokoliv nepříjemného se Vám děje, lze na terapii vyřešit.

   Odpovědět

 • Dobrý den, je toho víc zdravotní problémy mé i syna 13let,u syna

  18.7.2018 2:39:45 | Sofia

  Dobrý den,
  Jsem sama se synem, t.č v ID, vygradovaly před lety onemocnění z většiny autoimunitní a přidala se deprese a bipolar. afekt. porucha, léčím se, ale poslední dobou necítím zlepšení.
  Syn také velmi osamělý a introvert, přestoupil před 2 lety na jinou zš, ta jeho třída pro děti ADHD, ADD ve 4.tř.skončila byl tam spokojený,byl tedy na základě PPPP integrován do třídy s 30 dětma s tím že už přetrvává jen pomalé osobnostní tempo, po 2 měsících v nové tř. nepochopení, nezačleňování, šikana jak od p. učitelky,tak od dětí. Rozhovor nikam nevedl, škola si stála za svým. Známkován z jedniček a dvojek na 3,4,5.Syn trpí od té doby, i když přešel na novou školu. Nedaří se mu navázat komunikaci, pociťuje že ho mají za divného podivína, když jeho nebaví akční střílečky, navázal tedy komunikaci při kurzu vaření s děvčaty, ale je to omezená komunikace, zapojuje se jen když jsou vědomostní soutěže, nebo skrz přípravu pokrmů,a pod.
  Jinak mi sám říkal že ho zas tak úplně neberou a to ho trápí, že u kluků nemá šanci s hrama s tím se i smiřuje.
  Chybí mu mužský vzor, který před 2 lety částečně měl v dobrovolníkovi, jinak to co vidí v občasných návštěvách svého otce za ním, je pro něj i mě negace, syna nepřijetí od otce téměř od narození.
  Jiná komunikace s otcem není, bydlí v jiném městě a odmítá si syna půjčovat.
  Jediné plus je že přes mé vysvětlování, naléhání se jeho otec snaží syna finančně podporovat, ale je to dost psychicky náročné, v ranném dětství syna to bylo obráceně, nezajímalo ho syna vyživovat ani v rámci výživného.
  Bohužel cítíme oba stále jeho nevůli, týden co týden, nenávist z jeho strany ke mě jako matce, i k synovi, za to že syn nestojí proti mě , i mě syn sám bránil před lety slovně, otec ho v mžiku fyzicky napadl. Když byl syn 3-9 letý opakovaně mu nadával, říkal mu že není jeho, že ho vydědí. Nepodařilo se mu během několika let syna zmanipulovat proti mě, byla jsem vždy poblíž syna abych ho chránila.
  Syn byl několikrát hospitalizován na d. psychiatrii,léčen léky nebyl, stačil klidný režim, změna prostředí.
  Nyní přemýšlíme o jiné škole, syn říkal že má sice pocit že to jinde lepší asi nebude, 2 učitelé nechtěli přihlédnout k jeho od února zhoršené pozornosti, která byla velmi velmi špatná doma i ve škole,dokonce dostal důtku tř. učitele za nepozornost v hodinách i přestávkách.I když jsem s nimi komunikovala, že syn začíná brát nový lék+vitamín D který mu chyběl, léčí se od 9 let se sníženou činností štítné žlázy, bere Letrox 10, 5 dní v týdnu, a kupuji mu ještě Acutil.
  Tím že syn má od narození potíže s trávením, časté zvracení mnoho potravin není schopný pozřít např. vejce, ryby,.Do nedávna ani máslo, nyní na špetku nože zvlášť a chlebem zají.
  Moc mi na synovi záleží vidím ,jak když přijde ze školy, či kroužků, nechce mluvit, jen leží často, hned usne, má problém se sám probudit, to měl vždy, jak do školky, školy, či na kroužek sebeobrany, kam ale chodí moc rád již druhým rokem.
  Dlouho ho tedy budím na slova, budík nereaguje musím ho posazovat, masírovat hlavu, ruce, záda nohy, než vstane sám.
  Jsem z celého jeho stavu velmi unavená, učím se s ním, nyní měl poprvé trojky na vysvědčení z matematiky a fyziky z předmětů které ho přestaly bavit na základě toho jak se k němu vyučující těchto dvou předmětů začaly chovat. Nedali mu šanci si známky opravit. Fyzikář mě to na rodičovské slíbil a pak zkoušel všechny ostatní jen syna ne.
  Matikářka - zástupkyně školy, ho bude mít i v dalším 7. ročníku.Postupně odmítala přes email se mnou hovořit, přes třídní uč. se bohužel nic nevyřeší, i když jsem s ní o tom dvakrát mluvila,řekla že to mám nechat být, že trojky na vysvědčení nejsou špatné.
  Pro mého syna, který to cítí jinak je to prohra.
  Celý den po vysvědčení jsem ho nemohla dostat z postele, nechtěl nic,ani na zmrzlinu. Po mých prosbách a tahání z postele vstal až na večeři.
  Pořídila jsem mu před půl rokem morčátko, zvířátka má rád, ale nyní co se vrátil ze Školy v Přírodě i o něj ztrácí zájem musím mu říci, aby za mazlíkem šel.
  Přitom říkal, že se mu tam líbilo hlavně příroda, sportovní vyžití v kolektivu, objevil radost z turistiky po skalách, hradech, dokonce má zájem se v novém školním roce přihlásit na florbal.
  Začal tam i opět číst knihu, kdysi velice rád četl, než jsem mu pořídila v 10 letech tablet a zjistil, že ho baví sledovat youtubery, a hrát pár logických her.
  Vím, že chyba je v tom, že syn poslední dobou méně komunikuje, přisuzuji to změnám nálad v pubertě která postupně nastává.
  Prosím Vás, moc chci synovi pomoci, můžete mi poradit má syn změnit školu?Bude to pro něj lepší? Co mám zvážit jaké pro a proti? Co si mám případně zjistit jaké informace příp. o nové škole?
  Dětský neurolog ho viděl v březnu poprvé, na EEG má hraniční záznam, nerovnoměrného psychomotorického vývoje. A zřejmě i depresivní syndrom dle neuroložky a psychiatričky.
  Vím, že syn by chtěl bydlet blíž přírodě, ale v březnu se u něj objevila dlouhodobě alergie na pyly, ještě nyní užívá obden zyrtec. Já od dětství trpím alergiema, astmatem.
  Děkuji moc za odpověď
  S pozdravem a přáním Vám pěkného dne
  Sofia

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Dobrý den, je toho víc zdravotní problémy mé i syna 13let,u

   25.7.2018 12:28:58 | Lukáš Hoďák

   Naprostá většina našich problémů vzniká v našem dětství, např. jak píšete - nepřijetí syna otcem se mu nyní v životě znovu opakuje v nepřijetí ze strany chlapců ve škole. Když by si to vyřešil v sobě, např. na terapii, tak by tyto problémy měly zmizet z jeho života. U mladších dětí je to velmi často také o tom, že svým rodičům jen ukazují jejich vlastní nezpracované záležitosti, aby s tím mohli něco udělat a konečně to mohli přestat žít... Příklad z praxe: muž byl v dětství šikanován spolužáky, nyní má syna, který je ve škole taky šikanován, aby to jeho tátovi připomnělo jeho trápení z jeho dětství.... Některé teorie dokonce pracují s tím, že do cca 13-15 let se vůbec nejedná o vlastní problémy toho dítěte, ale že až z 90% se jedná o nevyřešené věci od rodičů nebo např. od předků z rodové linie (dítě na sebe přebírá tuto zátěž). V takových případech obvykle stačí pracovat pouze s rodiči a jakmile to rodiče zpracují v sobě, tak u dítěte obvykle dochází k velkému zlepšení nebo dokonce i k úplnému vyřešení konkrétních problémů. Myslím si, že změna školy Vám nemusí trvale pomoci - ono to totiž ve skutečnosti není ani tak o té škole, ale o jeho nitru (všechny nepříjemné situace si do života přitahujeme sami). Když změníte prostředí, tak to sice může pomoci, ale on potřebuje změnit svoje nitro (nemůžeme utéct sami před sebou). Když to udělá (nebo třeba jen Vy), tak se změní i jeho situace i na tom místě, kde právě je - změna uvnitř vyvolá změnu venku a takto lze vyřešit téměř jakýkoliv problém. Lze pracovat i na všech těch zdravotních problémech, které popisujete - často se to stejně všechno odvíjí od psychiky a toho, co vás v životě trápí... Vynikající podporou pro vás oba by mohly být 100% přírodní esenciální oleje, konkrétně směsi esencí, které obsahují více účinných látek (www.magickeesence.cz).

   Odpovědět

 • Úzkost, nespavost, vycerpani

  30.6.2018 8:05:48 | Veronika

  Dobrý den, asi dva roky se trápím s úzkostma a strachem z budoucnosti. Mám strach, že nebudu mít sílu zvládnout běžný provoz domácnosti, chodit do práce a věnovat se dětem. Jsem ze všeho hrozně unavena a nemůžu spát a je to začarovaný kruh. Zkoušela jsem různé bylinkové kapky a čaje, ale pomohly vždy jen na chvíli. Ted beru měsíc antidepresiva, spím líp, ale úzkost trvá stále. Mám ještě čekat na účinek léků, nebo si myslíte, že by mi šlo pomocí. Děkuji Veronika

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Úzkost, nespavost, vycerpani

   30.6.2018 9:44:38 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, s tou úzkostí i strachem lze velmi jednoduchým způsobem pracovat - stačí najít a odblokovat příčinu. Problémy, které popisujete, je možné úplně odstranit - když se zbavíte příčiny, zmizí i následky (úzkost, strach z budoucnosti, únava apod.).

   Odpovědět

 • vztah

  23.5.2018 11:36:30 | kaja

  pred 0 minútamiPodrobnosti
  dobry den mala som vztah priatel sa roxisiel s priatelkou nasla si ineho a sni ju uz nechce mi povedal ale je nevyrovnany s rozschodom a ma depresie a preto nas vztah ukoncil po 1,5 mesiaci ze chce byt kamarat a potrebuje byt sam...ja ho velmi lubim a neviem sa s tym zmierit.Myslite ze sa ku mne vrati po case? A ci je dobre sa stretavat a ist von aj pre mna lebo nechcem aby sme sa odcudzili byvame lrn 5 minut od seba..Viete mi roradit sko dalej?

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: vztah

   23.5.2018 11:58:28 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, to netuším - pomáhám lidem zpracovat různé bloky a nepříjemné pocity. Když si na terapii odblokujete vše, co Vás trápí na tom, co popisujete, tak budete mnohem více v pohodě. Stejně tak si Váš přítel může na terapii vyřešit všechny nepříjemné pocity spojené s tím předchozím rozchodem (= může se zbavit té deprese). Díky tomu už třeba nebude chtít být sám a budete zase spolu. Jak to dopadne opravdu nevím, ale jedno je jisté - můžete pro to hodně udělat tím, že se zbavíte nějakých bloků, které Vám do života přitahují nepříjemné situace. Naprostá většina problémů vzniká v našem dětství, když bych si třeba vymyslel příklad: máte 10 let, Vaši rodiče se rozvedli, táta odešel, Vás to hodně trápí a říkáte si něco ve smyslu: "potrebuje byt sam...ja ho velmi lubim a neviem sa s tym zmierit." uplyne třeba 15 let a Vy téměř to samé žijete s nějakým partnerem - příčina je ve vztahu s tátou, teď to prožíváte ve vztahu... Pokud byste na tom chtěla pracovat (nebo Váš přítel), tak se mi prosím ozvěte a domluvíme se na nějakém termínu.

   Odpovědět

 • Přejídání, vztahy

  12.5.2018 10:41:37 | Petr

  Dobrý den, chtěl bych Vaši pomoc pro odstranění záchvytovitého přejídání, závislosti na cukru (otec byl závislý na alkoholu) a problémy s partnerskými vztahy (přitahuju si ženy, které vůbec se mnou neladí, a mají silnou mužskou složku, jsou agresivní a rýpavé). Bylo by možné tyto potíže řešit přes Skype/telefon? Děkuju Vám předem za odpověď. Zdravím Vás, Petr

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Přejídání, vztahy

   13.5.2018 10:47:08 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, rád Vám s tím pomůžu klidně i po telefonu nebo přes Skype - poslal jsem Vám e-mail.

   Odpovědět

 • prosím o radu

  24.4.2018 13:43:53 | Erika Brzobohata

  Dobrý den pane Hodane, chtěla bych se vás zeptat. Snažíme se o dítě. Chodili jsme na umělé oplodnění. Manžel měl infarkt a teď má problemy,nejenom psychické, ale i fyzické. Další je, ze se obává jít k odbornikovi Děkuji za odpověď Brzobohata

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: prosím o radu

   24.4.2018 17:48:51 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, otázkou je, zda je problém pouze u Vašeho manžela, u Vás nebo dokonce u Vás obou - dokážu pomoci pouze tomu, kdo se vědomě rozhodne vyřešit svůj problém. Pokud na tom manžel nemá zájem tímto způsobem pracovat, tak by klidně mohlo stačit, kdyby jste na terapii přišla pouze Vy - společně nalezneme příčinu toho, proč se Vám to nedaří a odblokujeme ji. Poslal jsem Vám e-mail.

   Odpovědět

 • Deprese porucha osobnosti s hraničnímu rysy

  25.3.2018 23:18:30 | Petra Beranova

  Dobry den muj synovec 27 lettrpí depresi,poruchou osobnosti s hraničními rysy a emoční nestabilitou.Pred rokem mel pokus o sebevrazdu pak následovala psychiatrická klinika v Bohnicich a antidepresiva ktera ne pomáhala.Nyni je uz nekolik mesicu bez léku .trpi úzkosti,nenecenosti,strachem a nechutí k životu.Nevim jak mu pomoci uz jsme vyzkoušeli jsme kde co a nic.Uz ani neverim ze by mu mohlo neco nebo nekdo gpomoci.....Dekuji za odpoved..Petra74833

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Deprese porucha osobnosti s hraničnímu rysy

   27.3.2018 18:04:07 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, je možné vyřešit téměř jakékoliv problémy, ale ten člověk musí chtít a něco málo pro to i udělat. Dokud se sám za sebe nerozhodne, že to chce vyřešit, tak mu nejspíš nepomůže vůbec nic. Pokud by na tom chtěl pracovat, tak mu s tím rád pomůžu, ale určitě ho do ničeho nenuťte - musí se rozhodnout sám za sebe, že to chce změnit. Obvykle není možné kvalitně pomoci někomu, kdo o to ve skutečnosti nestojí a přijde na terapii jen proto, protože mu to někdo tak trochu vnutil (protože mu chce pomoct). Pokud by přijít nechtěl a Vy jste mu přesto chtěla nějak pomoci, tak můžu pracovat přímo s Vámi nebo s jeho rodiči - zpracujeme tuto situaci tak, aby Vás to nijak netrápilo a nezatěžovalo = nepřímá pomoc pro synovce. U malých dětí často stačí pracovat s jejich mámou - máma si něco odblokuje, dítě se velmi rychle uzdravuje i přesto, že na žádné terapii nebylo... Tohle je sice trochu jiná situace, ale podobné principy platí i v tomto případě: děti svým rodičům nebo blízkým lidem podvědomě ukazují jejich nezpracované záležitosti. Když bych si vymyslel příklad, tak ve Vašem případě může jít o: "nevím, jak mu pomoci, už jsme vyzkoušeli kde co a nic" - třeba jste přesně tohle nebo něco velmi podobného zažívala někdy dříve ve svém životě s nějakým jiným člověkem a Váš synovec Vám jen podvědomě připomíná něco z Vaší minulosti...

   Odpovědět

 • dotaz

  22.3.2018 20:12:39 | Zákopčaník

  ZdrAvím, můj otec je po mrtvici a následkem je ochrnut na pravé straně a spolu s tím postižení řeči afázií. Rozumí všemu co slyší umí číst, ale nedokáže mluvit srozumitelně. Jednou se probudil a myslel, že zaspal do práce a přešel celou místnost bez pomoci i když nechodí již 3roky. Myslím že by se mohlo jednat o nějaký blok, který by se dal odstranit pomocí hypnózy. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: dotaz

   27.3.2018 18:26:23 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, myslím, že bych mu dokázal pomoci i s tímto, ale vždy je to individuální a dopředu nelze nic slibovat. Podmínkou úspěchu je, aby to chtěl sám za sebe vyřešit a pak už je to jen o tom, jak rychle mu to půjde a kolik času k tomu bude potřebovat. Jeho zdravotní stav by mohly velmi účinně podpořit přírodní esenciální oleje, více na: https://goo.gl/awZVCE

   Odpovědět

 • Porucha příjmu potravin

  15.3.2018 22:05:39 | Marcela

  Dobrý den, pres rok bojují se zachvatovitym přejídáním. Velmi mě to omezuje a trápí a nedokážu myslet na nic jiného než na jídlo. Pomůžete mi? Předem děkuji za odpověď.
  Marcela.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Porucha příjmu potravin

   16.3.2018 21:13:36 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, rád Vám s tím pomůžu - stačí najít a odblokovat příčinu toho přejídání, poslal jsem Vám e-mail.

   Odpovědět

 • dotaz

  16.2.2018 18:28:41 | Jana Hubáčková

  Dobrý den
  Obracím se na Vás s dotazem....zda pracujete i s člověkem,který má opravdu zdravotní problém diagnostikovaný od psychiatra?
  Jde o mou sestru...dlouho se léčí na psychické problémy,má sociální fobii,sebepoškozování,uzkosti,strachy a plno dalších...ale není a tom,až tak aby byla stále zavřená na psychiatrii...paradoxně ji trochu drží a pomohlo,že má syna...je jí 41..i když je to vlastně nerozumné v jejím stavu,ale je vdaná.Nicméně i když se o syna stará,tak bojuje pořád z minulostí...má v sobě křivdu z dětství,křivdu ke svojí matce...a více lidem...Nedokáže odpustit...a vše vidí černě,všichni jsou proti ní...atd....
  Se mnou komunikuje...chtěla bych, aby zkusila tuto terapii....ale aby to nebyly vyhozené peníze...těch moc nemají..bydlí na ubytovně..
  Děkuji za odpověd....
  J.H.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: dotaz

   17.2.2018 23:01:20 | Lukáš Hoďák

   Ano, běžně pracuji i s lidmi, kteří chodí k psychiatrovi a užívají léky. Podmínkou je, aby to chtěla skutečně vyřešit. S tou minulostí lze velmi snadno pracovat a už po jediné terapii může dojít k hodně velkým pozitivním změnám v jejím životě. Pokud ji chcete pomoci, tak by bylo ideální předat ji informaci, že existuje tato možnost terapie a konečné rozhodnutí nechat pouze na ni.

   Odpovědět

 • vztah

  9.2.2018 13:25:26 | Karel Holý

  Hezký den, prosím o radu či povzbuzení . Byl jsem po autonehodě a aby toho nebylo málo našli my nádor . Takže jsem musel absolvovat dvě těžké operace . Po roce jsem se dal dohromady a začal celkem normální život . byl jsem nějaký čas sám řešil jsem si nové bydlení a připravoval jsem se na nový start do života ...Tedy nejsem samotář a po cca 20 letém manželství a sedmi letech takové té samoty a singl života jsem se seznámil s partnerkou, žijeme spolu dva roky přes problémy které zatěžovaly náš vztah, finanční i zdravotní, jsme se snažily žit krásně jak to jen šlo . Tedy jen ten rok 2017 byl opravdu hodně špatný . Zjistily mi že operatéři nádory neodstranily úplně musel jsem znovu na operaci a rok jsem bojoval s tím aby jsem se opět postavil na nohy . Tedy chodil sem do práce s bolestmi tlumil je léky a pracoval jsem jak to šlo . Ovšem já jsem měl pořád v srdci to že partnerský život tím hodně zatěžuji i když partnerka byla celou dobu při mě a pomáhala jak jen to šlo i když má těžkou práci ve smyslu psychického vypětí. Snažil jsem se od ni duševně odpoutat protože jsem sám nevěděl zdali budu žít dál a tedy sám jsem pomýšlel na rozchod abych ji netrápil. Nepovedlo se ,srdce chtělo zůstat a bojovat . Postupně se zdr. stav zlepšoval ale s tím že i po operaci druhé nenašli jedno ložisko a to se trochu zvětšilo a začalo tlačit v oblasti kostrče i postupně na míchu. Tedy beru analgetika abych mohl trochu normálně žít a trávit čas se svými nejbližšími .Bohužel jsem náhodou zjistil protože máme jen jeden počítač že přeci jenom se trochu poohlížela po jiném muži na seznamce a se svým kamarádem začala udržovat častější kontakt a dostává pořád květiny různé dárky a častěji si SMS kují. Vyšlo i na jevo že kamarád o ní měl před let zájem ale vadilo ji že je v insolvenci a má dceru na které je trochu vice připoután. Tedy, byt jsme spolu dva roky nesmím kamaráda vidět tají ho přede mnou a pokud se stalo že jsem zvednul telefon a byl to on tak my řekla že jsem všechno zkazil. Ptal jsem se tedy na rovinu a zeptal se ji zdali chce se mnou žit dál a jestli ke mne i po tom těžkém období něco cítí a má mne ráda a zdali někoho shání . Na první otázku odpověděla že neví na druhou že také neví a na třetí že nikoho neshání. Ale v rozčílení řekla že to není tak jednoduché a že musí zabezpečit chod doma a dítě které má 15 let . A že tedy má nějaké únikové cesty. Cítil jsem se po těchto rozhovorech strašně vnitřně zraněn po tom co jsme si prožily a slibů že zůstaneme spolu. Já jsem jí řekl na rovinu že budu bojovat dál že s ní zůstanu a budu se finančně snažit ji zabezpečit. Což je u ní priorita a láska je až na druhém místě / modlím se aby to zklamání od mužů které zažívala skončilo a začala opět důvěřovat./ Jinými slovy nevím co si o partnerce myslet a už má stoprocentní důvěra ochabla a přistihl jsem se že ji i kontroluji. Mě to trápí a ona ví že není něco v pořádku a už mě také moc nedůvěřuje. ALE přesto všechno ji moc miluji a i partnerka to na mne cítí . Nechal jsem ji dva měsíce na rozmyšlenou ale stále tvrdí že neví.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: vztah

   13.2.2018 8:07:36 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, můžu vám pomoci postupně zpracovat všechny nepříjemné pocity, které vám tato situace způsobuje. Úplně všechno, co se vám děje, má nějakou příčinu, kterou lze odstranit a tím ten problém zmizí z vašeho života. U partnerských vztahů je vhodné vyřešit si nejprve v sobě vše, co vám vadí přímo na partnerce a také na samotném vztahu. Pak budete mnohem lépe vědět, jestli spolu chcete zůstat nebo ne - jestli jste pro sebe "ti praví" a nebo to byla jen nějaká vlastní iluze, např. nechci být sám, závislost na tom druhém apod. V praxi je to často tak, že přesně to, co z nějakého důvodu nepochopíme v předchozím vztahu, si s sebou neseme dál do dalších vztahů. Např. pokud vás vaše první partnerka opustí kvůli někomu jinému a vás to emočně zasáhne (přirozeně, protože koho by ne...) a vytvoříte si díky tomu nějaké bloky, tak máte docela slušnou šanci, že se vám úplně stejná situace bude opakovat v nějakém dalším vztahu, dokud si to v sobě nevyřešíte...

   Odpovědět

 • Uzkosti,strachy

  1.1.2018 12:29:37 | Marie Mituchovicova

  Dobry den pane Hodaku,jsem takzvane psychicky v
  Prdeli.bez neurolu to nedavam.byla mi stanovena diagnoza adenom nadledviny,hemangiom jater a meli podezreni na nador slinivky,ktery videli na ultrazvuku,ale na CT d kontrstem se to neprokazalo.doktori tvrdi ze je vse vklidu,ale ja jsem
  Na nervy a mam z te nervozity problemy se zaludkem a travenim.porad mi tam skruci,nic nemuzu snist i stolici mam ridsi.pripadam si jak v nejskem bludnem kruhu z ktereho uz se nrdostanu.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Uzkosti,strachy

   3.1.2018 9:17:12 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, rád Vám s tím pomůžu - stačí najít a odblokovat příčiny Vašich problémů. Víkendové kurzy už nedělám, nyní se věnuji pouze osobním terapiím. Poslal jsem Vám e-mail ohledně volného termínu. S pozdravem Lukáš Hoďák

   Odpovědět

 • dotaz

  3.12.2017 10:39:43 | Jiří

  Dobrý den prosím o info mám těžkou chronickou dysthymii, beru léky na spaní,dále má stenozu páteře ,zúžení foramen C5/6 oboustraně,jsem stále podrážděný ,uzavírám se do sebe ,moc jsi nerozumím s dětmi 14 a 10 let,někdy mám pochybnosti zda vše co dělám má vůbec nějaký smysl jsem dost zoufalý a tak hledám cestu jak z toho bludnýho kola ven a proto Vám píšu tento dotaz ,bohužel to k Vám z ruky,jsem z Jindřichova Hradce

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: dotaz

   5.12.2017 11:21:37 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, pokud máte stabilní internet, tak můžeme pracovat i přes Skype - i takto lze najít a odstranit příčiny Vašich depresí a dalších problémů, které popisujete. Také by Vám mohly hodně pomoci esenciální oleje v terapeutické kvalitě, koukněte se třeba na tyto směsi: I'M HAPPY - jsem šťastný ( https://goo.gl/hzDXu9 ), NOPA - úleva od bolesti ( https://goo.gl/HvLCFn ), DEEP SLEEP - podpora spánku ( https://goo.gl/Db2dvU ) nebo na jakékoliv jiné, které Vás zaujmou. Podrobnější informace naleznete na https://goo.gl/v4PGBn . Případně Vám mohu nabídnout pomoc i formou energetické terapie, kterou lze provádět na jakoukoliv vzdálenost - léčivá energie se automaticky zaměří přesně tam, kde je nejvíce potřeba. Nejlepších výsledků lze dosáhnout kombinací všeho výše uvedeného.

   Odpovědět

 • vaginismus

  19.8.2017 18:00:06 | Martina

  Dá se touto metodou léčit i vaginismus? Děkuji

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: vaginismus

   20.8.2017 8:29:32 | Lukáš Hoďák

   Ano, rád vám s tím pomůžu - stačí najít a odblokovat příčinu, stejně jako u jakéhokoliv jiného problému.

   Odpovědět

 • deprese a strach

  8.7.2017 9:41:25 | Míla

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zdali by mi Vaše terapie pomohla ? Mám asi 2 měsíce deprese a nepříjemné pocity strach z omdlení. Lékař mi naordinoval AD, které beru cca 3 týdny, ale pořád to není ještě úplně dobré. Děkuji

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: deprese a strach

   8.7.2017 10:18:03 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, ano - stačí najít a odblokovat příčinu toho, proč se Vám to děje. Rád Vám s tím pomůžu - nejbližší volné termíny naleznete na hlavní stránce.

   Odpovědět

 • fobie

  23.4.2017 14:49:32 | Anna Chumchalová

  Dobrý den,už jsem Vám psala o mé sestře!
  K vúli jejím fobiím je to sní těžké ale momentálně jsme ve fázi kdy by se s Vámi chtěla setkat a s konzultovat to s Vámi!
  Myslím že míváte poradnu i v Rožnově,Tak pokud by jste mi odepsal tak se nějak můžeme domluvit.
  Vím jen že úterý kolem 10 hod dopoledne by jsme mohli.
  Děkuji
  S pozdravem
  Anna Chumchalová

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: fobie

   23.4.2017 15:59:40 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, asi by bylo jednodušší si zavolat, případně můžeme v úterý zajít na kávu v Rožnově p.R. Pokud byste to chtěla probrat po tel., tak mi prosím zavolejte na 776 402 477. Pracuji teď pouze ve Frenštátě p.R. Přeji příjemný den, s pozdravem Lukáš Hoďák.

   Odpovědět

 • Dotaz

  15.1.2017 20:07:53 | Veronika

  Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je mozne u vas léčit i alergii? Děkuji za odpověď

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Dotaz

   15.1.2017 22:46:08 | Lukáš Hoďák

   Ano - sám jsem se takto před pár lety zbavil silné alergie na pyl. Pokud byste se chtěla objednat, tak tento týden by se určitě daly najít nějaké volné termíny.

   Odpovědět

 • Pomoc pro syna

  8.12.2016 8:03:29 | Michaela Greplová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné zkusit terapii u mého syna (11let)? Mi pomohla, a u něj už si nevím rady.
  Jde o to, že nemá žádné kamarády a naopak se potýká se šikanou. Táhne se to už od první třídy, výměna školy nepomohla, pořád je to stejné. Snaží se s tím nějak poprat, ale stále se to opakuje. Děkuju za odpověď.
  Michaela Greplová

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Pomoc pro syna

   9.12.2016 11:38:33 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, určitě ano, ale vzhledem k jeho věku myslím, že by stačilo, kdybyste si to vyřešila u sebe - už si nevím rady, nemá žádné kamarády, potýká se šikanou, táhne se to, pořád je to stejné, stále se to opakuje apod. - když mi něco vadí, je to můj problém. U dětí pak často dochází k úžasným změnám poté, co si to máma/táta nebo třeba oba "vyřeší v sobě".

   Odpovědět

 • Závislot

  14.11.2016 11:32:50 | Jan

  Dobrý den,
  myslíte si, že lze Vaší metodou vyřešit i závislost na blízké osobě?

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Re: Závislot

   14.11.2016 11:57:25 | Lukáš Hoďák

   Dobrý den, ano - lze vyřešit cokoliv, co vám způsobuje nepříjemné pocity.

   Odpovědět

 • RE: Skolioza páteře

  18.4.2016 18:23:37 | Lukáš Hoďák

  Ano, mohla by pomoci - taky je tu možnost, že se těchto problémů zbaví úplně, ale zásadní podmínkou je, aby to chtěla vyřešit (třeba ji mnohem více trápí něco jiného). Člověk se musí rozhodnout sám za sebe, že to chce změnit - pokud ji k tomu někdo "donutí", tak se může stát, že výsledky nebudou odpovídat očekávání (protože se pro to nerozhodla sama, ale někdo jiný - za ní). Problém má vždy ten, komu něco vadí - předpokládám, že Vás to nějakým způsobem trápí a zatěžuje - pokud budete chtít, tak si můžete zpracovat vše, co Vám na této situaci vadí = zbavíte se tak svých nepříjemných pocitů a třeba i různých strachů a obav (co by se mohlo stát...), které se toho týkají a díky tomu značným způsobem nepřímo pomůžete této dívce (nebude Vám muset nadále ukazovat, že "nespolupracuje a tváří se, jako by problém neexistoval" a mnoho dalších věcí - protože toto jste nejspíš zažila už někdy dříve s někým jiným...). Z praxe víme, že když si rodiče zpracují své bloky, které se týkají jejich dětí, tak se děti částo "zázračně" uzdravují, aniž by pro to musely cokoliv udělat, protože jen ukazovaly svým rodičům jejich nezpracované záležitosti. Samozřejmě není možné paušalizovat, ale většinou to tak je - dítě má pár bloků a zbytek je o rodičích, protože si toho stihli za svůj život nastřádat trochu více, než dítě za pár let života. Většinou je to také tak, že čím mladší dítě je, tím méně má bloků a o to rychleji jsou zpracovány - přesto doporučuji začít u sebe. A na závěr ještě jedno "doporučení": nehledejte možnost, jak předejít operaci, ale hledejte možnost, jak se může uzdravit, protože proč si přát zrnko písku, když můžete mít celou pláž... V případě zájmu o terapii mě můžete kdykoliv kontaktovat, další možností je víkendový kurz, kde se můžete tuto metodu naučit a následně si sama zpracovat mnohem více, než stihnete na jedné terapii.

  Odpovědět | Zobrazit odpovědi

  • Víkendový kurz

   1.1.2018 12:38:32 | Marie Mituchovicova

   Pane Hodaku budete ted nekdy poradat vikendovy kurz?nevim zda by to bylo pro me lepsi nebo soukroma terapie.dekuji za odpoved

   Odpovědět

 • Skolioza páteře

  18.4.2016 18:21:48 | Věra Dobiášová

  Dobrý den, chci se Vás zeptat zda by terapie mohla pomoci 15 leté dívce od pokročilé skoliozy páteře, potažmo i rotace. Korzet nosí velice málo, spíš se tváří jako by problém neexistoval, nespolupracuje. V srpnu má být operovaná. Hledáme možnost, jak operaci předejít. Děkuji mnohokrát za odpověď.

  Odpovědět

 • RE: Prosím o radu

  18.4.2016 18:19:57 | Lukáš Hoďák

  Myslím si, že metody, se kterými pracuji jsou rychlejší a efektivnější, než rodinné konstelace a když se to naučíte, tak na sobě můžete pracovat i sama (nepotřebujete skupinu lidí, jak je tomu u konstelací).

  Odpovědět

 • Prosím o radu

  18.4.2016 18:18:00 | Dáša Glozová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaký je rozdíl mezi tím, jak pracujete a rodinnými konstalacemi? Byla mi doporučena rodinná konstelace. Můžete mi poradit, nebo někoho doporučit v okolí mého bydliště? Bydlím 50 km od Brna směr Mikulov. Děkuji za brzkou odpověd, Dáša.

  Odpovědět

 • RE: Sociální fobie

  18.4.2016 18:16:57 | Lukáš Hoďák

  Dobrý den, samozřejmě se toho můžete zbavit, protože pod názvem "sociální fóbie" se skrývají naprosto konkrétní věci, které vám vadí - ty je možné pojmenovat, najít příčinu (kdy vám to začalo nějakým způsobem vadit) a následně ji také zpracovat tak, ať vás to nadále netrápí a můžete žít šťastný život. V případě zájmu mě kontaktujte.

  Odpovědět

 • Sociální fobie

  18.4.2016 18:16:18 | Zuzana

  Dobrý den, téměř celý život trpím sociální fobií, zkusila jsem jak psychology, tak alternativní metody, jako je kineziologie nebo homeopatie, ale bez většího úspěchu. Chtěla jsem se zeptat, zda by jste mi uměl pomoci a jestli je vůbec možné se tohoto problému zbavit? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  Odpovědět

 • RE: Alkoholismus

  18.4.2016 18:15:15 | Lukáš Hoďák

  Ano, ale podmínkou je, aby si to chtěl vyřešit ten, koho se to týká (problém k řešení má vždy ten, komu daná situace způsobuje nepříjemné pocity). Uvedu příklad: muž pije a jeho ženě to strašně vadí. Když "násilím" donutí muže, aby přišel na terapii, tak třeba společně zjistíme, že mu současný stav plně vyhovuje a nemá nejmenší chuť cokoliv řešit / měnit... Změna může proběhnout pouze, když se pro ni člověk vědomě rozhodne. Někoho druhého nelze donutit, pokud s tím sám nesouhlasí... Pokud by na terapii přišla žena a rozhodla se vyřešit svůj problém (vadí mi, že pije apod.), tak třeba společně dojdeme k tomu, že její otec byl alkoholik a jí to strašně vadilo. Žije to dál, protože si to v průběhu života nevyřešila, akorát rozdíl je v tom, že tenkrát pil její otec, teď pije její manžel a ona u toho stále prožívá stejné nepříjemné pocity, jako tenkrát. Když si v sobě zpracuje svoje bloky z dětství, tak ji přestane vadit, že její muž pije nebo se to v její realitě může změnit jakkoliv jinak, např. z ničeho nic přestane pít nebo zmizí z jejího života apod.

  Odpovědět

 • Alkoholismus

  18.4.2016 17:59:51 | Jitka

  Dobrý den, prosím dá se vyléčit i alkoholismus touto metodou? Děkuji.

  Odpovědět

 • RE: bipolární afektivní porucha

  18.4.2016 17:59:03 | Lukáš Hoďák

  Každá diagnóza je z mého pohledu pouze označení pro souhrn nějakých projevů dané "nemoci". Tím chci říct, že člověk má několik různých problémů a lékař musí stanovit nějakou konkrétní diagnózu, aby mohl pacienta léčit. U bipolární afektivní poruchy se např. jedná o střídání nálady - člověk není schopen prožívat radost, trpí beznadějí, poruchami spánku, nechutenstvím apod. Každý z těchto projevů má nějakou příčinu, kterou lze najít a zpracovat - z toho vyplývá, že lze vyřešit téměř jakýkoliv problém - stačí zpracovat jednotlivé příčiny konkrétních příznaků dané "nemoci".

  Odpovědět

 • BAP

  18.4.2016 17:55:46 | Pavel

  Je tato metoda vhodná k léčbě bipolární afektivní poruchy?

  Odpovědět

 • RE: Dotaz

  18.4.2016 17:55:00 | Lukáš Hoďák

  Ano, lze pracovat i přes Skype, případně po telefonu nebo přes Viber. Podmínkou je kvalitní internetové připojení a osobní zkušenost s tím, jak pracuji. Tato možnost je vhodná pro klienty, kteří už u mě někdy byli osobně nebo např. pro účastníky kurzů, kteří už vědí, co a jak.

  Odpovědět

 • Dotaz

  18.4.2016 17:46:42 | Jana

  Dobrý den, jde pracovat i na dálku? Děkuji.

  Odpovědět

 • RE: Psychofarmaka

  18.4.2016 17:45:01 | Lukáš Hoďák

  Ano - většinou to jde stejně dobře jako s lidmi, kteří psychofarmaka neberou. Když si zpracujete příčiny svých problémů a vnímáte, že je vám lépe, tak je pak vhodné konzultovat s lékařem případné snížení dávek.

  Odpovědět

 • Psychofarmaka

  18.4.2016 17:43:01 | Ela Š.

  Dobrý večer, zvažuji možnost řešení svých problémů vaší metodou. Zajímá mne, jestli ji mohu podstoupit v případě, že užívám psychofarmaka. Děkuji. Ela

  Odpovědět

 • RE: Migréna

  18.4.2016 17:41:07 | Lukáš Hoďák

  Ano, ale podmínkou je, aby se člověk sám rozhodnul, že to chce vyřešit. Pokud by měl váš syn zájem, tak se může objednat na terapii. Pokud to trápí i vás (máte u toho nepříjemné emoce), tak si to můžete zpracovat taky. Pokud by vás ještě zajímalo něco dalšího, tak klidně napište nebo zavolejte.

  Odpovědět

 • Migréna

  18.4.2016 17:40:23 | Marie

  Myslíte, že by se našla příčina migrény u mého syna,kterou má již od mala - 1.6.1981?

  Odpovědět